Sijgje: ‘Gods koninkrijk is zichtbaar op deze plek’
- CRR
- 27 mei
- 1 minuten om te lezen
Daar sta ik. In de keuken op een vluchtelingenkamp bij Sarajevo. Sinds een paar weken is deze keuken een van mijn werkplekken. We kwamen hiernaartoe om uit te delen en te geven, en zoals het vaker gaat bij God: Hij draait het om. Wat heb ik ook al veel ontvangen. Allerlei lekkers natuurlijk, om mee te beginnen. Maar ook zoveel zichtbare tekenen van Gods liefde voor en door mensen.

Ik denk aan dat Iraanse echtpaar, wat ouder en al langere tijd op het kamp. Verder reizen naar Europa wordt lastig voor hen, terug naar Iran is geen optie en in het kamp leven ze net als iedereen in een zeecontainer. Toch zijn ze vol vreugde en vol liefde naar elkaar toe en ook naar anderen. Ik denk aan die jonge Syrische moeder en haar broer, ze zijn samen met zeven (!) kleine kinderen onderweg naar veiligheid. Ze zorgt met zichtbaar plezier voor haar grote gezin. Ik denk aan die Syrische jonge man en zijn moeder. Zoonlief wil door naar Europa, moeder wil terug naar haar kinderen in Turkije. En ze willen graag bij elkaar blijven.
Er is hier zoveel liefde, zoveel trouw aan elkaar, zoveel zorg voor elkaar. Zoveel van het beeld van God in mensen die Hem soms helemaal niet kennen. Het is een groot geschenk om dat te zien gebeuren. Natuurlijk is er ook veel pijn en verdriet, meer dan ik me kan voorstellen. Maar toch is dat niet het enige: Gods koninkrijk is al zo zichtbaar op deze onverwachte plek.
Comments